O mně

Jmenuji se Linda Nejezchlebová, za svobodna Bartoníčková. Žijeme s rodinou v Praze a s hrdostí říkám, že je mi už přes čtyřicet. Po většinu života se řídím mottem CARPE DIEM a stále se utvrzuji, že WHAT WE THINK, WE BECOME.

Podařilo se mi v životě to, o čem jsem snila.

Jsem kamarádka, manželka, maminka, svačinářka/taxikářka, organizátorka, rádkyně a zastávám průběžně celou řadu profesí dle potřeby svých nejbližších.... S převahou spokojených pocitů :o)

Proč jóga, zdravý a vyvážený životní styl? Nynější život máme jen jen, ale mnoho způsobů, jak ho ovlivnit. Nemá smysl si ho úmyslně poškozovat a ničit. Věřím hlavně v holistický přístup, sílu našeho těla, naší mysli a přírody. Jak skvělá kombinace. Proč ji nevyužít?

Všichni potřebujeme dýchat, pít a jíst. Nikomu nevnucuji bio, lokální, farmářské, vegetariánské, či jinak přívlastková jídla a typy stravování. Preferuji kvalitu, střídmost a otevřenou mysl zkusit něco nového. To vše s využitím věkem ověřených metod i nejnovějších poznatků.

Aktivně se pohybu věnuji od dětství. Životní etapa mateřství ( první před více jak deseti lety) mne odklonila od dynamičtějších pohybových aktivit a po vyzkoušení rozličných moderních forem cvičení jsem se dostala k powerjóze. Díky ní jsem přišla do prvního fyzického kontaktu s životní cestou, jež mne oslovila natolik, že mi zvídavost nedala a postupem let jsem začala hledat další druhy jógových cvičení. Že jóga není jen o provádění ásan jsem tušila, ale teprve na kurzu jsem mnohé pochopila a jednotlivé dílky mi do sebe, jak obrazně vysvětluje má učitelka Míša Svatošová, začaly zapadat. Přesně jako lego. Jsem teprve na počátku své pokorné celoživotní cesty s jógou. Denně na své cestě objevuji, hledám, ptám se a občas nacházím i odpovědi. Jóga mi pomáhá s nalézáním sebe sama. A jsem ráda, že se mohu podělit, sdílet, objevovat i s ostatními nejen na lekcích. Absolvovala jsem instruktorský kurz Hathajógy při FISAF. Navštěvovala jsem kurzy ashtanga jógy u Dalibora Štědronského a lekce u celé řady dalších skvělých lektorů.

Vedu lekce dětské jógy ve škole, kroužky dětské jógy pro děti od 3 let a privátně i skupinově provádím jógou děti i dospělé. V lekcích praktikuji zejména hathajógu, dále se zaměřuji na ásany pro posílení středu těla, ulevení od bolestivých zad, namáhaných nohou...k celkové harmonizaci těla i mysli respektující však odlišnost každého z nás.

V józe věřím v progresi, nikoli dokonalost.

V roce 2015 jsem ukončila akreditovaný kurz MŠMT "Poradce pro výživu". Aktivně pomáhám lidem s jejich životním stylem a stravovacími návyky. Sestavuji také cvičební plány a jídelníčky zohledňující požadavky jednotlivce a jeho cíle.

V roce 2018 jsem absolvovala masérskou školu REFIT a jsem kvalifikovanou masérkou. Masáže provádím sportovní, klasické a dle ayurvédského přístupu. Domluva masáží pouze individuálně. Stále se dále vzdělávám, naposledy v fyzioterapii zaměřenou na páteř a hlavní obtíže s ním spojené.

Založila jsem Spolek Pro vitalitu, kde se věnuji koučování zdravého životního stylu/přístupu. Pro děti pořádám zážitkový výukový program o zdravém stravování.

Cokoli dalšího byste potřebovali vědět, prosím obraťte se na mne.

S přáním spokojeného dne a dobré chuti

Namasté, Linda